pronájem karavanů a obytných vozů

Jak používat domeček na kolech

Spaní

Podle typu vozidla (viz nákres nástavby) máte několik různě umístěných lůžek, které jsou vždy vybaveny čistým prostěradlem. Na dvojlůžkách se pohodlně vyspíte i s menším dítětem. 

Elektřina

V obytném voze je instalována vedle motorové i nástavbová baterie, která zásobuje osvětlení, čerpadla vody, ventilátory topení a zásuvky 12 V. Při běžném použití vydrží bez nabití až 2 dny. Dobíjí se během jízdy nebo po připojení na externí zdroj 230 V. Také zásuvky na 230 V v nástavbě jsou funkční až po připojení na externí zdroj. Pokud budete potřebovat řešit například nabíjení notebooku, objednejte si u nás nadstandard – měnič napětí (z 12 V na 230 V). Náš nadstandardní monitor pro přehrávání DVD je možné používat na 12 V, avšak pozor odčerpáváte si energii, je potřeba si jí hlídat.

Voda

Vozidlo má nádrž na max 120 l pitné vody. Ta vydrží 4 lidem přibližně 2 dny, pokud ji ovšem někdo nespotřebuje celou na jedno sprchování. V případě teplého počasí doporučujeme vodu pro přímé pití raději převařit. Vodu doplňujte pouze z důvěryhodných zdrojů v kempech, stellplatzech nebo u benzínových pump pružnou hadicí nebo konví. Z pružné hadice před zpětným uložením vylejte úplně všechnu vodu, ať vám neteče do věcí během cesty a hlavně ať se složí do co nejmenšího balíčku.

Většinou současně je nutno vypustit znečištěnou vodu ze sprchy a mytí nádobí (nádrž na 105 l) na místě pro to určeném. Není to sice nebezpečný odpad, ale pokud vypustíte pěnivou vodu někomu před domem, může to mít negativní ohlas.

Pokud venkovní teplota klesá pod 0°C, je nutno nástavbu stále temperovat alespoň na 8°C.

Plyn

Plyn slouží nejen k vaření, ale i k topení, ohřevu teplé vody a provozu lednice (trojkombinace). Jeho běžná spotřeba je cca 1 lahev na 2 týdny. V případě, že vám dojde plyn v obou lahvích, hledejte možnost výměny lahve. V Evropě se bohužel vyskytují dva typy připojení, na oba je připojení v autě připraveno, ale asi Vám nevymění lahev s jiným připojením.

Z důvodu bezpečnosti vypněte plyn před každou jízdou na bombě. V případě nějaké nehody je plyn v uzavřené lahvi bezpečnější. Stejně se sprchovat nebo vařit za jízdy nemůžete. A lednice v době jízdy běží na baterii. Také dobře zkontrolujte uzavření kohoutů na vařiči, než jdete spát.

WC

Chemická toaleta má kapacitu 20 l. Pro 4 lidi vydrží 1 až 2 dny, kapacitu ušetříte návštěvou toalety na benzínové pumpě, v restauraci nebo pánové v lesíku. Při použití používejte speciální toaletní papír, jinak se Vám ucpe výtok zásobníku.

Vylití zásobníku provádějte výhradně na určených místech v kempech, steelplatzech nebo do WC na benzínové pumpě. Po vylití zásobník propláchněte čistou vodou. Pak napusťte znovu cca 1 l vody a přidejte přiloženou chemii. Před vracením vozu již chemii do zásobníku nedávejte, její účinnost je pouze 3 dny. 

Topení

Vytápění je plynové, plně automatické, jen nastavte teplotu a zapněte. Nezakrývejte výduchy topení a "komínek" z topného agregátu mimo vozidlo.

Vaření

Kuchyňka s třemi plotýnkami je plně vybavena nádobím (viz standardní výbava). Na teplé hrnce používejte naše chňapky a při odkládání teplých hrnců na stůl použijte naši silikonovou podložku. I dlouhé mytí nádobí pod tekoucí vodou Vám ubírá kapacitu použitelné vody. Pokud si vezete gril, používejte ho zásadně mimo vozidlo a také ho tam nechte vychladnout před uložením.

Před jízdou veškeré nádobí otřete a uložte do uzavíracích skříněk, ať Vám nějaká volná sklenička nebo příbor nepřistane při jízdě na hlavě. A zkontrolujte uzavření lednice. Rozbitá vajíčka v nálevu z okurek se již nedají použít.

Lednice se automaticky přepíná mezi třemi režimy – plyn (při stání), baterie (při jízdě) a 230 V po připojení na externí zdroj.


U Cihláře 3559
Havlíčkův Brod